BUTTERMİLK PANCAKE

Untitled
 Öncelikle atarlı bir yazı değilde bir serzeniş diyelim,o duyarla okuyalım lütfen :)

Başlığı görünce Türkçe duyarı kasacaklara şimdiden selam ediyorum :) Her zaman dediğim gibi baklavayı, lahmacunu veya döneri bu kelime yapısı ve telafuzla kabul etmek zorunda  oldukları gibi onlara ait birşeyi yarım yangalak çevirmemi lütfen benden beklemeyin. Ne dense yerini tutmuyor ve bu durum aşırı komik diyaloglara neden oluyor.

Geçenlerde aynı mevzuyu yumurta üzerinden yaptık. Neden "Large" yazdığımı konuştuk. Çünkü paketin üzerinde bu şekilde yazıyor ? Çünkü büyük boy/orta boy dediğimde large mı meduim mu soruları geliyor ? Yeterli değil mi ? Paketin üstünden aktarım daha makul geliyor.

Bir diğer husus..

Tarifleri ilk başlarda bardak kaşık ölçülerini çeviriyordum,gramla yazmaya gayret ediyordum ve inanılmaz yanlışlıklara sebebiyet veriyordu zira bardak kaşık ölçüleri herkeste farklı olunca birbirine giriyordu herşey veya tartım yok şikayetleri başlıyordu. Bundan sebep bir önerim var, blogun yan konsolunda ölçüler başlığı ve açıklamalar mevcut. Sorumluluk tamamen size ait bir şekilde çevirileri yapıp uygulamanız tavsiyemdir ayrıca yapacağınız tarifler için çok cüzi rakamlarla cup ölçüleri satılıyor,gerçekten birşeyler denemek için harcadığım rakamlara bakılırsa alacağınız ölçü kapları bütçenizi sarsmayacaktır hemde malzemeleriniz ziyan olmayacaktır.


Ve birde (-de) ve (-ki) ekleriyle aram hep kötü olmuştur. Sayısalcı olmanın zararları diyebilir miyiz bilmiyorum ama bu blogta hataların olacağını neticesinde insan olduğumu,cebimden harcayıp deneyip beğenince, sizde deneyin yerinize deneyip memnun kaldım dışında bir amaç gütmediğimi düşünürseniz çok sevinirim :)

Bence olayı anladınız,gülümsediniz ve yarın bu pancakeler sofrada olacak :)

Untitled
Bu arada buttermilk içeren tüm pancake denemelerim arasında en iyisi bu oldu..


BUTTERMİLK PANCAKE


Tarif ACozyKitchen

1 cup un

2 tbsp şeker

1 tsp karbonat

1 tsp kabartma tozu

1/4 tsp tuz

1+ 1/4 cup buttermilk (şurada bahsettiğim yoğurtlu buttermilk reçetesiyle yaptım)

1 large yumurta

1 tbsp tereyağ eritilmiş ılınmış

Untitled
Kuru ve ıslak malzemeleri ayrı kaplarda karıştırın ardından birbirleriyle buluşturun. İki yemek kaşığı kadar yapışmaz tavanıza alıp arkalı önlü pişirin. Serviste bol nutella ve kırmızı meyve :)

Untitled


Sevgilerimle..

Gökçe :)