TEK KİŞİLİK ÇİKOLATALI XXL KURABİYE

Kahvaltıda kurabiye yapmak fikri bir miktar garip olabilir. Lakin yaptığınız omletten iki kaşık alıp sofraya bir XXL boy veya iki adet  L boy kurabiye ekleme şansınız olduğunuzu söylesem sanırım herkes bu tarifi uygular :)

Kahvaltı soframızda babamdan kaynaklı muhakkak yumurta olur, sahanda veya omlet şeklinde. Bu yüzden kaseye kırdığımız yumurtadan iki kaşık ayırıp kurabiye yapma fikri bana harika geldi :)

Doku olarak bol çikolatalı ve hafif nemli,yoğun kakaosu da cabası.

Tercih ise tamamen size ait, diler XXL boyda bir adet diler L boyda iki adet yapabilirsiniz.
Untitled

TEK KİŞİLİK ÇİKOLATALI XXL KURABİYE

Tarif Sally

30 gr tereyağ oda ısısında


4 tbsp şeker

2 tbsp yumurta (bir kasede yumurtayı çırpın ve iki kaşık içinden alın,kalan yumurtayla kahvaltıya alternatif üretebilirsiniz :))

1/4 cup un

1/2 tsp karbonat

2 tbsp kakao

Bir çimdik tuz

1/4 cup iri kıyılmış çikolata ve ekstra bir avuç dahaTereyağ ve şekeri krema kıvamına gelene dek çırpın ardından yumurtayı ekleyip çırpmaya devam edin. Kuru malzemeleri ekleyip homojen bir harç olduktan çırpmayı durdurup sonra 1/4 cup çikolatayı ekleyin bir kaşık yardımıyla karıştırıp tepsinize ya bir parça şeklinde ya da iki parça şeklinde yerleştirin.

Ek olarak esktra çikolatayı kurabiye hamurunuzun üzerine serpin. Ön ısıtmalı 180 derece fırında tek bir adetse 14-15 dakika pişirin. İki adet olacaksa 10-12 dakika pişirin.Yumuşak bir görüntüsü olacaktır daha fazla pişirmeye çalışmayın,piştikten sonra oda ısısında soğutup yiyebilirsiniz.Untitled


Haftaya sağlıklı atıştırmalık ve nutellalı bişilerle devam etmeyi planlıyorum.Tabi eğer bitmezse! :)
Sevgilerimle..


gokche!