NEMLİ ÇİKOLATALI CUPCAKE

Yok 14 Şubatla alakalı değil bunlar :) Tamamen misafir ağırlamada kullanıldı. Sadece çilekleri ve cupcake kalıplarını tercihim sevmemden kaynaklı. Maksat sevimlilik katsın.

Kekin dokusuna aslında sütlü çikolata ile yapılmış bir ganaj eşlik ederdi. Lakin süt kremasıyla bir miktar hafifletelim kakao tadını dedik. Derken kahvaltı için aldığım çilekler ile sundum.

Herkes dokusunu çok beğendi.El oyalamayan cinsten oluşu sabah kahvaltı esnasında fırına atılıp öğlen kahve yanına ikram edilebilirliği bence bonusu.

Dokusu daha çok nemli brownie gibi olunca masada süslü püslü gelin misali duruşu ile reçeteyi yazmalı diye düşündüm :)


Untitled


NEMLİ ÇİKOLATALI CUPCAKE


Tarif PrettySimpleSweet'ten


Kek için :

1 + 1/3 cup un

1/2 cup kakao

3/4 tsp karbonat

1/4 tsp tuz

110 gr tereyağ oda sıcaklığında (1/2 cup sıvı yağ ile de olur)

1 cup şeker

2 large yumurta

1/2 cup süt

1/2 cup kaynar su


Üzeri için :

Çilek

200 ml soğuk süt kreması

2 poşet krem şanti 

*Şanti yerine damak tadınıza göre pudra şekeri kullanabilirsiniz ama görüntü açısından krema uzun süre dayanmayacaktır. Hızlı servis şart.UntitledTereyağ ve şekeri bir kapta 2-3 dakika çırpın. Kuru malzemeleri başka bir kapta karıştırın.

Şekerli karışıma yumurtaları ekleyin,ardından kuru malzemeleri yavaş yavaş ekleyin diğer bir yandan önce sütü sonra sıcak suyu ekleyin.

16 adet cupcake kalıbına bu harcı 3/4'ü dolu olacak şekilde pay edin. Ön ısıtmalı 180 derece fırında 15-20 dakika pişirin.

Kekler soğuduktan sonra krema ve krem şantiyi yüksek devirde çırpın. Keklerin üzerine sıkıp çilekler ve renkli sprinkle ile süsleyin.

Demli çayla servis önerim :)


Sevgilerimle..