YAZMAK..


Şu sıralar güncel hayatta ki meşguliyet :
Özgürlük dediğimiz şey dilde kalmamalı aslında..Sınırları olmalı,tadı olmalı,hayaline dokunmamalı..Bir başkasını rahatsız edecek etkileyecek boyutta olmamalı.. "Meli-malı"..

Sıralayacak daha bir çok cümle var ama son birkaç gündür yaşadıklarımıza artık sadece güler haldeyim..Duymayan görmeyen yazmayan bir toplum olmamıza ramak kaldı..Birilerinin servetlerine servet eklemede sorun yaşamasını ona zarar vermeyende çeker oldu..Gülüyorum haliyle..

Birde 2 sene öncesine mezun olurken ki halime bakıyorum..Çokta bir yol kat etmemişiz aslında..Hani bunlar benim beklediğim şeylerdi..İşte geliyor diye bağırdığım hatta..Yıl 2011 ve biz hala yasaklar ülkesiyiz..

Perukla veya başını açarak(çünkü bir küçük bezden korkan bir yapıdayız.neyse) üniversiteye girmeye çalışan bir toplumun kızlarıyız ,karikatüründe ağzına geleni yazıp ardından özgürüm diye sınırlarını bilmeyen bir topluluğun erkekleriyiz,bu blog benim kaçak yayınımı yapıyor diye tüm blogları bir kalemde ortadan kaldırdığını -sanan- düşünen bir şirketi evimizin baş köşesi misafiri eder haldeyiz..

Şaşırmıyorum..Ve yine yeniden gülümsüyorum ama bu sefer destek isteyerek..En azından yazmayı başarabilen bir ülke olmayı dileyerek..

Yukarıdaki fotoğrafı tıkladığınızda yönlendirdiğimiz alan sadece ve sadece bloglarımızın sebepsiz yere kapatılmasını durdurmak için..Destek vermenizi rica ediyorum..


Şu sıralar mutfakta ki meşguliyet :


fat-free chocolate cupcake Gelen maillerde açıkçası kesinlikle hak veriyorum ki diyete yönelik birkaç tarif vermem içindi..Bu haftayı biraz o alana ayırmak gerçekten olması gereken..Kategorisinide açtığımızda tam olacak diyordum ki elimde salatalardan başka birşey olmadığını farkettim..Tezgahta ki narları elimin istemsiz gittiği cupcake kalıplarıyla birleştirdiğimde malesef ki  elimde hala tarif yoktu..1 saat kesintisiz aramalar sonucu oldukça nemli kesinlikle leziz yumurtasız az biraz yağ eklediğimiz bir tarife ulaşmış oldum..24 cupcake çıktığını düşünerek yağ konusunda belki diyete uygun diyebiliriz..

Dilerim mail atan arkadaşların hayalinde de böyle bir cupcake vardır :)


fat-free chocolate cupcake.2NARLI CUPCAKE

Tarif Honej&Jam'den..


1 cup nar suyu

3 cup un 

2 cup toz şeker

1/2 cup kakao

2 teaspoon karbonat

1 teaspoon tuz

1 cup kaynar su

3/4 cup sıvı yağ

2 tablespoon sirke(elma veya üzüm)

1 tablespoon vanilya aroması


Kuru malzemeleri(şeker,karbonat,un,kakao,tuz) bir kaba eleyin ve üzerine su ile nar suyunu katıp sıvı yağ,vanilya ve sirkeyi dökün..24 adet muffin kalıbına kağıtlarını koyun veya kalıbınızı yağlayın ardından yarısına kadar dolacak şekilde harcı pay edin..

Önceden ısıttığınız 180 derece fırında 20-25 dakika pişirin,20.dakikadan itibaren kontrol edin..Çıktığında pudra şekeri ve frambuazla olacağı gibi dilediğiniz bir sos veya meyveleylede servis edebilirsiniz..Hala orada bir yerde bu yazıyı okuyan en azından bloga girmeye çalışan,destek olan olmayan tüm dostlara tekrar teşekkürler.Siz olmasanız ne yapardık ?


Sevgilerimle..


gokche!