NİGELLA'DAN : LİMONLU HAŞHAŞLI MUFFİN...

Yeni bilgisayar güle oynaya alınır ertesi hafta bozulur geri verilir ve beklenir..Beklenir..Beklenir...Evet hala beklenir..

Kız kardeşin ardında kalan bilgisayara atlanır..Onca birikmiş tarifi flickra aktarmayla uğraşmayayım diyerek limonlu haşhaşlı muffin tarifi flickrdan seçilir..

Tam da o gün bir kırgınlık başlar grip mi diye sormaya fırsat kalmadan elinde koca bir peçete yığını ile baygın halde dolaşılır işten izin alınır..(umutlanılır ama yok sadece bir gün izin çıkar)

Tüm bunlar olup biterken blog güncellenmek istenir..Hasta halimle olduğu kadar artık diye düşünülüp klavyeye dokunulur..

Gerisi mi?

lemon poppy seed muffin
Yakında...

*********************************************************************************
Tarif Nigella'ya ait..Sevdiklerim arasında kendisi, onun tariflerinden granola ve chocolate mousse ise yapılacaklar listemde..

Bu muffinler tatlısı baskın olanlardan değil daha baskın isterseniz şeker miktarını arttırmalısınız..Pek tabi değişiklikler yaptım arttırdığım çıkardıklarım oldu..Bu haliyle limon kokusu ve tadı arka planda kalmadı adı gibi bir kek oldu! :)

Yaptığım değişiklikleri ile yazıyorum..


LİMONLU HAŞHAŞLI MUFFİN

2 cup un

1 cup şeker

1 orta boy limonun kabukları ve suyu

2 tbsp mavi haşhaş

2 iri yumurta

3/4 cup süt veya çok katı olmayacak şekilde yoğurt

1 tbsp / 1 paket kabartma tozu

1/4 cup sıvı yağ

4 tbsp/ ~60 gr tereyağ eritilmiş ılık halde

Sıvı karışımları bir tarafta kuru karışımları bir tarafta karıştırın,ardından iki karışımıda birbirine ekleyin..

12li muffin kalıbınızı hazırlayın ve harcı bölmelere paylaştırın..

175 dereceye ayarlı fırında 20-25 dakika pişirin tezgahta soğutun ve servis esnasında dilerseniz üzerine limonlu sos (tarifi için kelimenin üstüne tıklayın)ve renkli şekerler ekleyin...Sevgilerimle..

gokche!