YENİ BAŞLANGIÇLAR İÇİN İLK ADIMLAR...


Bugün itibari ile okul bitmiş durumda.. Son sınav stresi ve hocamızın kıyağı ile tam bayram havasında çıktık hani derler ya çıldırmış gibi diye heh aynen o durumda çarşıda gezdik durduk.. Arada çark caddesini özeliycez be diye klasik tavırlar sergilesekte mutluyduk..

İlk geldiğim günü tamda bunlar yaşanırken hatırladım..Ağlamaktan içim çıkmıştı, ilk uzak kalıştı ailemden istanbuldan, mecburdum ve bu daha da ağır geliyordu.. Çözüm yok okunacak bitecek gelinecek.. Şimdi dönüp bakınca zaman su gibi geçer gider lafı kulaklarımda yankılanıyor neler yaşandı neler oldu ve bitti..Hellaleştik okuldakilerle.. Bizim kızlarlada cumartesi planı yaptık.. He birde unutmadan kepli, cüppeli fotoğraflarımızda çekildi! :) Ne kadar büyümüşüm ben ya! Eser kalmamış beline kadar inan saçlarıyla kırmızı fırfırlı eteği dore ayakkabılarıyla Apo(Kendileri babam ve adı Abdullah:)) diye dolanan kızdan.. Aynaya baktıgımda büyümediğimi düşünüyorsamda aslında 20'yi bu sene iti bari +1 ile geçmiş bulunmaktayım :)))

Varsın olsun okulun bitirişini ve blogun birinci senesini kutlama amaçlı bir pasta yapacağım ama önce tonla eşyamı sırtlayıp abbas yolcu moduna girmeliyim pazar günü..
poppy seedpoppy seed cookieHAŞHAŞLI KRAKERLER


Hani labne peynirin yanına bol şekerli çayla gidebilcek birşeyler çekerse canınız ve haşhaşı seviyorsanız eğer işte tam size göre bu şirinler:)


90ml / 6 yemek kaşığı krema

115 gr/ 1 su bardağı un

1,5ml/ 1/4 tatlı kaşığı tuz

5ml/ 1 tatlı kasıgı pudra sekeri

15 gr/ 1 yemek kasıgı tereyag

15ml / 1 yemek kaşığı haşhaş


üstüne;

az miktarda süt, deniz tuzu


150 derecede 30 dakikada, 20 adet


un tuz ve pudra sekerini eleyerek karıstırın üstüne yumusayan tereyagını haşhaşı ekleyin

en son kremayı ekleyerek hamuru ele yapışmayan bir hale getirin

unlu yuzeyde 20x25lik bir şekle sokana kadar açın 20 adet kare (veya bnm gibi dikdortgen) kesin

üstüne süt sürün tuz serpin ve ön ısıtmalı fırında pişirip çayınızın yanında servisi unutmayın :)


Sözümü geç tutsamda sık yazabilmenin keyfini cıkarmak güzelmiş :)


Mutlu pazarlar dileğimle..


Sevgilerimle..


gokche!