CARTE D'OR PARTİSİ :))))
Severim kalabalığı pikniği dondurmayı :) Carte D'or fabrika gezisi davetini de işte bu yüzden asla geri çeviremezdim :)

Atladık servise doğru Çorluya, fabrikaya..Fabrikayı heyecanla beklemekten otobüsteki eğlenceyi dinlemekten kendimi alamadım :)

Vardığımızda güler yüzlü personel ile bizi beklemekte olan gerçek bir 'Aile' ile karşılaştık.. Hani derler ya görmeden inanmam diye bende gördüm ve inandım :)


Bu sefer bu etkinlikte Aylin hanımlada tanısabildik.. Kendisi bizi organize etmek için mailleri ile bilgilendirdi:) Gülsu hanım ve Canan hanıma ise tekrar bizi misafir ettikleri için ne kadar teşekkur etsek az :)

Fabrikaya vardığımızda birkaç atıştırma ve o yoldan sonra kafamız yerine gelsin diye içtiğimiz çaylar eşliğinde konferans salonuna geçtik.. Dondurma bize gelene kadar nasıl bir yol izliyor sorumuza slaytlarla ve vardiya mühendisi Hakkı bey yardımıyla (bize fabrika gezimizdede ciddi manada tüm aşamaları gösterdi) ön bilgi verildi..

Ardından çikolatalı vanilyalı ve antep fıstıklı diye ayrıldığımız üç grup sırayla fabrika gezimize başladık..

Hakkı bey her makinayı tek tek görevleriyle bize tanıttı.. Yeri geldi normal şartlarda asla olmayacak şeyi yani dondurmayı paketlenmeden taze taze tatmamız sağlandı :) Bu sayede bir kez daha iyi ki varsın Carte D'or ve iyi ki biz bu tada alışmışız dedik :)


Fabrika gezimiz sonucu size rahatça diyebilirim ki hijyene aşırı derecede uyuluyor.. Avrupa'da dahi olmayan bazı makinaların kullanılması, el değmeden hazırlanması, çalışanların dikkati ve bu işe senelerini vermiş olması beni gururlandırdı..Dürüst kurumların oluşu burada size bunu duyurabilmek büyük mutluluk! :)

Fabrika gezimiz sonucu bizi fotograf çekerken bekleyen Carte D'or Patiserrie serisi lezzetleri ise kesinlikle tadımlık değil doyumluktu! :)

Hemen sonra dışarı çıktığımızda açık büfe leziz bir piknik ve ardından yine dondurma sunumları ile bize en özel yerleri yani fabrikalarını gösterip çok beğendiğim bir misafirperverlikle baş tacı etmeleri verdikleri değerin en önemli göstergesi idi.. Servislerle geri dönerken yine elimiz kolumuz dolu gönderildik :)

Ne diyebilirim ki teşekkurler Carte D'or! Teşekkurler emeği gecen herkese! Müthiş ve mukemmel bir gundu.. :) Yakın zamanda dondurmalı tatlarla donmek uzere..

Sevgilerimle..

gokce!